IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Come try your luck, if you think you're in my league. ~

Go down 
AutorWiadomość
Alarula
Irrlicht
avatar

Liczba postów : 11
Join date : 29/11/2014

PisanieTemat: Come try your luck, if you think you're in my league. ~    Sob Lis 29, 2014 6:24 pm


Imię i nazwisko:
Alarula Rose


Wiek:
Damy się o wiek nie pyta, a spytana i tak pewnie ci nie odpowie, ale nieliczni wiedzą, że ma skończone 18 pełnych cykli pór roku. Dokładnie urodziła się 69 Nimmeth roku 8339. Jest młodsza od swojej siostry bliźniaczki o 4 minuty.


Rasa:
Arvalleni
Alarula wywodzi się ze starego rodu Rose znanego w całym królestwie. Słyną z niesamowicie silnych lisich genów, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Charakterystyczną cechą są długie lisie kity. Tak, kity, ponieważ każdy z członków posiada więcej niż jedną. To też jest wyznacznikiem czystości krwi. Najczystsza krew odznacza się 9 ogonami wtedy też rodzą się bliźniaki. Nie są do siebie złudnie podobne, mogą różnić się kolorem włosów czy ogonów, ale oczy i rysy twarzy pozostają te same.


Ranga:
Irrlicht
Ród Rose od wieków pełnił bardzo ważną funkcję w królestwie Faylinn. Według prastarych przekazów i legend, zadanie to zostało im powierzone przez same Enty, jednakże jak to bywa z ustnymi przekazami tylko jakaś ich część jest prawdą. Od wieków, w każdym pokoleniu rodu Rose, rodzi się para bliźniaków. To one mają w sobie najlepsze geny rodu i to one mają zaszczyt wypełniania misji. Zostają Irrlichtami. Ognikami, które przemierzają tereny królestwa jak i obszary poza nim i donoszą o wszelkich nieprawidłowościach, czy dziwnych ruchach zwierząt. Odznaczają się tym, że noszą przy sobie świecące błękitnym blaskiem kryształy przyczepione do ubrań czy włosów, które oświetlają im drogę, jak i oznaczają przynależność do rangi. Są bardzo szanowane w królestwie, gdyż niejednokrotnie ryzykują swoim życiem, co nie wszyscy wiedzą. Ich umiejętności są godne podziwu. Dzięki lisim genom odziedziczyły wszystkie cechy tego sprytnego, acz mądrego zwierzęcia. Charakteryzują się bezszelestnym chodem, niebywałą zwinnością, a brak możliwości lotu nadrabiają szybkością. Od zwykłych zwiadowców różnią się tym, że podlegają tylko władczyni królestwa i nie działają z nikim więcej jak i tym, że nie korzystają z żadnych zwierząt.


Wygląd:
Mimo, że Al jest bliźniaczą siostrą Neriel na pierwszy rzut oka widać w ich wyglądzie różnicę. Alarula ma długie za pupę, czarne włosy z niebieskimi jak i różowymi prześwitami. Są one jej dumą i chlubą, gdyż są miękkie i delikatne w dotyku. Z pośród włosów wyróżniają się czarne, długie lisie uszy, które bynajmniej nie są ozdobą. Jej oczy są duże i szkarłatnego koloru, zupełnie jak u siostry. Na jej twarzy zazwyczaj maluje się delikatny uśmiech wzbudzający sympatię. Ma jasną, kremową, delikatną w dotyku cerę. Nie ma na niej żadnych blizn czy innych znamion. Ma dokładnie 10 cm wysokości i jest całkiem szczupłą dziewczyną. Ma duży, wydatny biust, jednakże mniejszy niż u siostry. Wyraźne wcięcie w talii i zgrabną pupę, z której odchodzi dziewięć białych, puszystych i długich lisich kit. Jest dosyć lekka, bo waży tylko 700 gram, ale dzięki temu jej chód jest bezszelestny i pełny gracji. Zwykle ubiera się w tradycyjny, rodowy strój. Krótka, opinająca czerwono-biała sukienka ze złotymi wstawkami, z rozcięciem w kroku, by nie utrudniała ruchu. Różnego rodzaju koraliki, kryształki, naszycia zdobią szatę nadając jej orientalny klimat. Jej paznokcie przypominają pazury i też takie są. Wytrzymałe i ostre są w stanie zadać poważne obrażenia. Na nogach nosi biało-czerwone, wysokie, wiązane buty z cienką podeszwą, by czuć dobrze podłoże, po którym się porusza. Włosy zdarza się jej upinać w warkocz, ale robi to zazwyczaj wyruszając do lasu, by włosy nie leciały jej do oczu. Wtedy też na dwóch splotach na sznurku po bokach sukienki posiada błyszczące kryształy. W lewym lisim uchu nosi też kolczyk, jak i inne ozdoby na rękach i wisiorek na szyi.


Charakter:
Trzeba zacząć od tego, że Al całkowicie różni się od swojej siostry bliźniaczki. Już od dziecka wykazywała nadmierną ilość energii, co wiązało się z tym, że strasznie psociła. Nie tylko całej rodzinie, ale i wszystkim wokoło. Nikt nie potrafił jej opanować czy powstrzymać poza jedną osobą. Mianowicie Alarula liczy się tylko ze słowami swojej siostry Neriel, kocha ją całym swoim sercem i nie dopuści do tego, by stała się jej krzywda. Każdego kto zrani jej siostrzyczkę czekają bolesne tortury – ona sama zaś dopuszcza się licznych macanek siory od tak, by ją zirytować czy podenerwować. Jest strasznie porywcza i żywiołowa. Nie potrafi usiedzieć w miejscu. Ciągle w ruchu, trudna do złapania, jednak na rozmowę chętnie przystanie. Lubi towarzystwo – im więcej przyjaciół tym lepiej. Jest wesoła i pogodna, rzadko dopadają ją smutki czy depresja. Nie przeszkadza jej też bałagan co strasznie irytuje jej siostrę. Stara się być prostolinijna, ale zazwyczaj jej słowa mają podwójne dno. Uwielbia mówić zagadkami i bardzo szanuje osoby, które je rozumieją. Łatwo ją zdenerwować czy sprowokować, a winnym za to jest jej duma z powodu czystości krwi oraz starego, uznanego, arystokratycznego rodu jak i wychowania. Nie obnosi się swoim statusem, ale też nie lubi gdy ktoś traktuje ją z wyższością – zawsze starała się nie wyróżniać zbytnio z otoczenia. Bardzo lubi wygrzewać się w słońcu na łące jak i przemierzać okoliczne lasy w celu odkrywania nowych miejsc. Jest ciekawska i nieustraszona, aczkolwiek ukrywa przed światem swój lęk do latania. Najbezpieczniej czuje się na ziemi, która jest jej domem. Nie zdarzyło jej się jeszcze nie dotrzymać danej obietnicy, stara się też nie ranić osób wokół siebie. Gdy coś leży jej na sumieniu nie owija w bawełnę i wyrzuca z siebie.
Historia:
Ród Rose
Jeden z najstarszych, arystokratycznych rodów Faylinn. W swym herbie mają ledwo rozwinięty pąk czerwonej róży. Charakteryzują się lisimi cechami, a czystość krwi objawia się w ilości ogonów. Dziewięć lisich kit oznacza najczystszą krew, rzadką w rodzinie. Służą głównie królowej, a ich Irrlichty są wysoko postawione w hierarchii jako niezależni zwiadowcy Jej Wysokości.


~ Narodziny zwiastunów ~
Alarula podobnie jak jej siostra urodziły się w nietypowy dzień. Na niebie były wtedy widoczne dwa księżyce co jest bardzo rzadkim zjawiskiem wypadającym raz na setki lat. Bliźniaczki. Bo właśnie takie urodziły się Alarula i Neriel. Oznaczało to pomyślny okres dla rodu. Dziewięć puszystych kit oznaczających najwyższą czystość krwi. Dziewczynki jednak różniły się od siebie kolorami ogonów. Jedna miała białe, druga czarne.

~ Niewinna zabawa ~
Od małego szkraba Al była energiczną osóbką. Nie mogła wręcz usiedzieć w miejscu i wszędzie było jej pełno. Właśnie też z tego powodu sprowadzała na siebie wiele kłopotów. Psociła nie tylko w domu ale wszystkim dookoła, a nawet nieznajomym. Bardzo lubiła zabawę i nigdy nie miała dosyć. Często była karana za swoje przewinienia ale nigdy nie brała ich do serca. Pewnego dnia, łamiąc wszelkie rozkazy, wymknęła się do lasu bez opieki. Tam straciła poczucie czasu i o zmierzchu zgubiła się błądząc w jego czeluściach. Rodzice zmartwieni wysłali ekipę poszukiwawczą jednak ta nie odnalazła dziewczynki. Nazajutrz z samego rana pojawiła się w domu bez żadnych obrażeń z uśmiechem na twarzy. Powiedziała, że znalazła schronienie w gnieździe sów, które na noc ją przygarnęły. Oczywiście nikt jej nie uwierzył ale Al wiedziała swoje. Za ten wybryk została uziemiona na tydzień w domu, a spożytkowała go na uprzykrzaniu życia rodzinie.

~ Postanowienie ~
Po osiągnięciu 10 lat Al nieco się wyciszyła i nie przeszkadzała już tak życiu rodzinnemu. Postanowiła skupić swoją energię na czymś bardziej pożytecznym więc zaczęła się szkolić. Nikt z rodziny o tym nie wiedział, nawet jej własna siostra. Alarula znikała na cale dnie by ćwiczyć swoje umiejętności. Wiedziała, że siostra wymykała się w nocy więc postanowiła trenować w dzień. Ścigała się z różnymi ważkami, osami, pszczołami, by poprawić swoją zwinność, szybkość i wytrzymałość. Nie chciała zostać w tyle za siostrą. Starała się trenować tyle ile mogła i tak w kółko przez 3 lata. Gdy wiedziała, że już niczego raczej w ten sposób się nie nauczy zaprzestała swoich całodniowych wypraw skupiając się na nauce walki włócznią.

~ Przymus ~
Chcąc nie chcą Al  musiała w końcu rozpocząć naukę w szkole. Nie przychodziło jej to z łatwością. Alarula była krnąbrna i nie skora do współpracy z nauczycielami jednakże w końcu się przełamała, by nie zaczęto jej wyśmiewać. Często dbała o opinię innych względem siebie. Nie chciała być postrzegana negatywnie. Nie uczyła się fantastycznie ale wystarczająco by nie zawieść rodu i nie przynieść hańby. Wtedy też dowiedziała się, razem z siostrą, o swoim losie. Dowiedziała się wszystkiego i zaakceptowała czując się wyjątkowa i wyróżniona.

~ Obowiązek ~
Będąc w okresie buntu, czyli wieku nastolatki Al była istnym wulkanem energii. Ćwiczyła i trenowała najróżniejsze sztuki walki czy posługiwanie się bronią i nawet po całym dniu pracy nie była padnięta. Jej trenerzy mówili, że to niezwykłe i na pewno są to umiejętności wrodzone. Wtedy też duma młodszej siostry urosła. Zaczęła dostrzegać swoją wartość ale nie chełpiła się tym. Starała się nie dać pochłonąć uczuciu pychy, który był popularny w arystokratycznych kręgach.

~ Cel osiągnięty ~
Po wielu treningach spędzonych pod okiem trenerów Al w końcu mogła przystąpić do sprawdzianu umiejętności zwiadowców. Wypadła na nim wyśmienicie czym zaskoczyła swoją siostrę. Była z tego naprawdę dumna, bo nawet rodzina nie mogła uwierzyć w jej zdumiewające osiągnięcia. Zgodnie z tradycją rodową po tych wszystkich wysiłkach otrzymały rangę Irrlichtów i zasłużony szacunek. Razem z siostrą postanowiły dzielnie służyć królowej. Po pierwszej wykonanej misji wykazały się swoimi umiejętnościami, które niejednokrotnie przewyższały zdolności elitarnej jednostki.Ciekawostki:
ღ Bardzo dobrze posługuje się bronią białą ale stanowczo preferuje włócznię. ღ
ღ Porusza się z niebywałą gracją więc jej walka wręcz też tak wygląda. Niczym taniec hipnotyzuje i odwraca uwagę, by następnie powalić swojego przeciwnika. Głównie sparringi dla zabawy czy sprawdzenia umiejętności ღ
ღ Ma ostre pazury przez co niejednokrotnie zraniła nieumyślnie parę osób. ღ
ღ Podobnie jak siostra ma lęk przed lataniem. ღ
ღ Bardzo lubi borówki i jagody ale nie pogardzi też poziomkami. ღ
ღ Jej ulubionymi kolorami jest czerwień i biel, ponadto błękitny oraz czarny. ღ
ღ Ze względu na swoje białe futro na ogonach stara się ich nie brudzić, bo ich czyszczenie zajmuje jej wiele godzin. ღ
ღ Uwielbia się przytulać ale jeszcze bardziej lubi być przytulana. ღ
ღ Bardzo ładnie śpiewa. Jej głos jest czystym i dźwięcznym sopranem. ღ
ღ Bardzo dobrze strzela z łuku ale nikomu się tym nie chwaliła. ღ
ღ Nigdy nie miała bliższego kontaktu z chłopakiem czy dziewczyną. Jak na razie wszystko opierało się na pocałunkach. Pytana o swoje stosunki robi się czerwona i odpowiada „Nie twoja sprawa!” ღ
ღ Jest biseksualna. ღ
ღ Nie ma problemów z zjedzeniem mięsa, nawet za nim przepada. ღ


(c) Elijah
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ray
Książę Ważek
avatar

Liczba postów : 51
Join date : 28/11/2014

PisanieTemat: Re: Come try your luck, if you think you're in my league. ~    Pon Gru 01, 2014 6:55 pm

Kolejna pięknie napisana KP. Było kilka powtórzeń i lubisz używać spójnika "i", ale mam ten sam problem więc luzik :3. AKCEPT~!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Come try your luck, if you think you're in my league. ~
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Faylinn :: Postaciowo :: Karty Postaci :: Zaakceptowane karty.-
Skocz do:  
Partnerzy
 photo malutkibaner_zps9b32d18f.pngAXIS MUNDIHogwartDreamWild Land AAF SnM


Vampire KnightUniversity of dreams
Akademia SuperbohaterówKról LewLevicorpus