IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Neriel

Go down 
AutorWiadomość
Neriel
Irrlicht
avatar

Liczba postów : 22
Join date : 29/11/2014

PisanieTemat: Neriel    Sob Lis 29, 2014 8:28 pm
Imię i Nazwisko: Neriel Rose
Pseudonim: Nel
Wiek: 18 pełnych cykli i 4 min więcej jak u siostry.

Rasa:
Arvalleni
Alarula wywodzi się ze starego rodu Rose znanego w całym królestwie. Słyną z niesamowicie silnych lisich genów, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Charakterystyczną cechą są długie lisie kity. Tak, kity, ponieważ każdy z członków posiada więcej niż jedną. To też jest wyznacznikiem czystości krwi. Najczystsza krew odznacza się 9 ogonami wtedy też rodzą się bliźniaki. Nie są do siebie złudnie podobne, mogą różnić się kolorem włosów czy ogonów, ale oczy i rysy twarzy pozostają te same.

Ranga:
Irrlicht
Ród Rose od wieków pełnił bardzo ważną funkcję w królestwie Faylinn. Według prastarych przekazów i legend, zadanie to zostało im powierzone przez same Enty, jednakże jak to bywa z ustnymi przekazami tylko jakaś ich część jest prawdą. Od wieków, w każdym pokoleniu rodu Rose, rodzi się para bliźniaków. To one mają w sobie najlepsze geny rodu i to one mają zaszczyt wypełniania misji. Zostają Irrlichtami. Ognikami, które przemierzają tereny królestwa jak i obszary poza nim i donoszą o wszelkich nieprawidłowościach, czy dziwnych ruchach zwierząt. Odznaczają się tym, że noszą przy sobie świecące błękitnym blaskiem kryształy przyczepione do ubrań czy włosów, które oświetlają im drogę, jak i oznaczają przynależność do rangi. Są bardzo szanowane w królestwie, gdyż niejednokrotnie ryzykują swoim życiem, co nie wszyscy wiedzą. Ich umiejętności są godne podziwu. Dzięki lisim genom odziedziczyły wszystkie cechy tego sprytnego, acz mądrego zwierzęcia. Charakteryzują się bezszelestnym chodem, niebywałą zwinnością, a brak możliwości lotu nadrabiają szybkością.

Charakter:
O ile wygląd ma do siostry podobny, tak z charakterem to inna bajka.
Neriel jest osobą bardzo opanowaną, ciężko jest ją wyprowadzić z równowagi, choć to możliwe. Do jej mocnych stron zalicza się zdolność dedukcji: zawsze zanim zrobi jakiś krok musi przeanalizować za i przeciw. Jest też ostrożna, nie lubi ryzykować jeżeli nie ma pewności, że jest to opłacalne. Jest też cicha i spokojna, a nawet ciut leniwa. Chętnie poleniuchowała by przez cały dzień i czasem trzeba ją trochę pogonić do pracy. Jest bezpośrednia, zawsze powie co ma powiedzieć, ale też wie kiedy ugryźć się w język. Indywidualistka. Choć słucha poleceń to lubi je wykonać po swojemu, a nie zgodnie z czyjaś wizją. Bywa, że odnosi się do innych przedstawicieli rasy z wyższością, co spowodowane jest jej pochodzeniem. Jest lojalna wobec swojej rodziny, cokolwiek by się nie działo będzie po ich stronie, za swoją siostrą tym bardziej skoczy w ogień. Kiedy ma coś zrobić, stara się to zrobić do końca, choć czasem może to trochę potrwać. Dla niej liczy się jakość nie ilość i można powiedzieć, że ma na tym punkcie fioła. Podobnie każda jej rzecz w pokoiku musi mieć swoje miejsce, bałagan jest niedopuszczalny. Nie jest osobą aspołeczną, ale zdecydowanie mniej towarzyską od siostry. Umie nawiązywać znajomości, czasem chętnie nawet skoczy na jakąś zabawę, ale gdy ma gorszy humor woli posiedzieć w samotności. Jej ulubioną porą dnia jest noc, wręcz kocha samotne nocne spacery na łonie natury, nader chętnie lubi się wyrwać zwłaszcza przy pełni księżyca/księżyców. Za dnia za to chętnie ucięła by sobie drzemkę w cieniu, za słońcem specjalnie nie przepada, kąpiele słoneczne zażywa z umiarem. Przy okazji nie lubi się nikomu spowiadać z tego co, gdzie i kiedy robi, uważa to za zbytnią ingerencje w jej prywatność. Wie jak korzystać ze swoich zwierzęcych cech. Nie lubi latać, nie ma lęku wysokości, ale woli twardo stąpać po ziemi. jej siostra jako jedyna wie doskonale jak wyprowadzić ją z równowagi i świetnie to wykorzystuje, ale i tak ją kocha. Podobnie też jak ona jest ciekawa świata lubi odkrywać nowe tereny czy zdobywać nową wiedzę, przejawia w tym tylko mniej entuzjazmu.  


Wygląd:
Jest bardzo podobna, do swojej siostry bliźniaczki, ale da się je odróżnić na pierwszy rzut oka.
Włosy Neriel są lekko falowane, czarne, gęste i długie, sięgają mniej więcej do połowy łopatek. Nie posiada grzywki, nie ma potrzeby kiedy ma się niskie czoło. Czasem je splata we warkocz, czasem zostawia rozpuszczone. Z nich wystają długie puchate, również czarne, lisie uszka o lekkim różowym zabarwieniu od wewnątrz. Brwi w tym samym kolorze, średniej grubości ułożone w piękny łuk nad oczami. Kolor tęczówek szkarłatny, ich odcień zależy od natężenia światła: w pełnym słońcu mienia się jasna czerwienią, w słabo oświetlonym pomieszczeniu przybierają nawet bordowy kolor. Rysy twarzy owalne i raczej delikatne co może kolidować z jej drapieżną naturą. Sylwetkę ciała ma szczupłą o dużych i wydatnych piersiach, nieco większych jak u siostry. Wysokość 10 cm, waga 696 gram paznokcie przy dłoniach przypominają pazury drapieżnika (na stopach ma ju normalne) i właściwie takie są: wytrzymałe i w razie potrzeby potrafią zranić. Cera taka sama jak u siostry.  Ze zgrabnej pupy wyrasta jej 9 długich lisich ogonów. Są puchate, miękkie w czarnym kolorze (w przeciwieństwie do siostry) i może nimi machać niezależnie od siebie. Nie są tylko ozdobą, oznaczają czystość krwi, przydają się też podczas poruszania się. Kiedy się rusza widać w niej ruchy typowe dla lisa: zwinne, eleganckie i drapieżne.
Lubi ubrania w ciemnym kolorze, takie które pasują jej do ogonków i zlewają się z otoczeniem. Preferuje ciuchy wygodne, które nie krępują ruchów i które nawiązują stylistyka do ubrań rodu. Typowe tradycyjne ubrania zakłada tylko w czasie większych okazji. Czasami odsłania trochę więcej ciałka, ale w granicach zdrowego rozsądku. Do ubrania zawsze ma przyczepiony jeden z niebieskich kryształów, najczęściej na głowie lub szyi, rzadziej na biodrach. Ich liczba zwiększa się gdy Neriel wybiera się na misję.


Historia:
Ich ród odznacza się lisimi cechami, a ilość ogonków świadczy o czystości krwi. Neriel jak i jej siostra Alarula urodziły się podczas pełni dwóch księżyców z maksymalną ilością kit. Czyli konkretnie 9. Poczałkowo dziewczynki były identyczne z wyglądu i nawet rodzice mieli problem by je odróżnić. Dopiero kilka dni później ogonki Nel zaczęły ciemnieć, aż w końcu przybrały czarny kolor. Wtedy nadano im imiona, a także przepowiedziano karierę w zwiadowcach.
Cechy lisa przynajmniej u Neriel ukazały się pod postacią wyglądu, a także w jej ruchach. Nie ma wyostrzonych zmysłów, a typowy lisi charakter przejawia w sumie tylko wtedy kiedy jej na czymś strasznie zależy, lub podczas misji. Czyli stosunkowo rzadko.


Dzieciństwo.
Gdy dziewczynki podrosły nie tylko wygląd zaczął je różnic. Neriel była bardzo spokojną osobą, właściwie potrafiła spać przez cały dzień, a gdy byłą aktywna dało się dostrzec jej ostrożne ruchy. Słuchała też poleceń choć czasem ją trzeba było motywować do działania, np. poprzez przekupstwo jakimiś smakołykami. To sprawiało, ze nie była w centrum uwagi, w tym prym wiodła jej siostra, ale jej to nawet odpowiadało. Musiała też pilnować bliźniaczki by nie wpadła w jakieś kłopoty, kiedy nie było z nimi dorosłych. Wtedy jeszcze nie trenowano dziewczynek na poważnie, uwagę dorosłych pochłaniało jedynie wyćwiczenie ich lisich cech.

Okres nastoletni.
Swój trening, ten na poważnie zaczęła ciut później niż siostra. Mniej więcej do 12 lat lubiła wymykać się nocami, zwłaszcza przy pełni jakiegoś księżyca, i po prostu cieszyć się naturą. Robiła to oczywiście w tajemnicy przed wszystkimi choć wiedziała, ze i jej siostra robi podobnie bo czasami znikała na całe dnie. Nel też się z tego nie tłumaczyła, ale jej łatwiej było to ukryć, choć parę razy zdarzyło się, że Al przyłapała ją na gorącym uczynku. Ot taka ich mała tajemnica z której się nie spowiadały rodzicom.  Uczyła się poprzez obserwacje zwierząt, próbowała też ujeżdżać jakiegoś nietoperza, ale próba ta skończyła się poturbowaniem i złamaną ręką. Rankiem kiedy wróciła do domu w tym stanie wywołała spory szok w rodzinie. Zawsze uchodziła za te bardziej rozważną.... Po tym małym incydencie darowała sobie próby latania.
Rok później wysłano obie do szkoły. Neriel nie miała większych kłopotów z nauką: dość szybko się uczyła. Kontakt ze zwierzakami był w sumie samą przyjemnością, choć niezbyt była chętna na naukę latania. Niemniej wraz ze siostrą ukończyły szkołę z przyzwoitymi wynikami, jak przystało na ich ród.
Mniej więcej też w tym okresie dowiedziały się o swoim przeznaczeniu i zaakceptowała to.
W okresie typowo nastoletnim nie sprawiała większych kłopotów. Zdarzało się, że uciekała z domu na jakaś imprezkę, czy interesowała się chłopakami, ale to było zwyczajne życie nastolatki. No prawie, wolała obracać się w wyższych kręgach od siostry, tak więc nie protestowała nawet kiedy rodzice chcieli widzieć ją na jakimś ważniejszym przyjęciu rodzinnym. Gdy nie zawracała sobie głowy pierdołami ćwiczyła ze siostrą sztuki walki czy posługiwanie się bronią. Natomiast gdy miała czas trenowała w pojedynkę późnymi wieczorami na swojej ulubionej polance. Nie miała tyle energii i entuzjazmu co siostra, ale nadrabiała to szybkimi postępami.
Tuż przed rekrutacją do zwiadowców pokłóciła się o coś z siostrą, wskutek czego ta przycięła jej włosy. Od tego czasu nie potrafi ich zapuścić dłuższych i zamiast się gniewać na siostrę to w sumie jej podziękowała.

Szkolenie
Gdy obie osiągnęły minimalny wiek, tj 16 lat, zapisano je do szkoły zwiadowców. Tam nauczyły się wszystkiego potrzebnego w tym fachu: od teorii po kilka symulowanych misji. Była mocno zaskoczona kiedy jej siostra poradziła sobie tak samo dobrze jak ona. Charakter Al sugerował coś innego, ale jednocześnie podziwiała siostrę za wytrwałość.  Niedługo po paru pierwszych misjach awansowały na swoja obecną rangę, co otwarło im furtki do patrolowania terenów pozoa granicami królestwa.
Pomimo szkolenia nie wyzbyła się uczucia wyższości, co prawda nie respektuje tego tak surowo jak dorośli, ale nie lubi być traktowana jako zwyczajna osoba.


Ciekawostki:
1. Miała tak samo długie włosy jak jej siostra, ale ta jej ucięła gdy spała.
2. Nie lubi latać na ptakach,osach czy innych stworzonkach, woli poruszać się po ziemi.
3. Uwielbia kolor niebieski i fioletowy.
4. Nigdy nie opuszcza swoich kit do ziemi, zawsze merda nimi w powietrzu.
5. Nienawidzi kiedy ktoś dotyka jej uszek.
6. Uwielbia motyle i ważki
7. Od dziecka więcej czasu wolała spędzać samotnie, niż w kręgu innych osób.
8. Umie posługiwać się bronią białą, najbardziej preferuje sztylety, którymi nawet celnie rzuca.  


Ostatnio zmieniony przez Neriel dnia Pon Gru 01, 2014 12:27 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Neah
Wyjąca do nieba
avatar

Liczba postów : 46
Join date : 27/11/2014

PisanieTemat: Re: Neriel    Pon Gru 01, 2014 9:21 am

Neah napisał:
Zanim zapoznacie się z listą rang, jakie obowiązują na forum, wiedzcie, że zawsze możecie stworzyć własną. O ile wasza karta utrzyma poziom, a pomysł będzie dobry, dostaniecie ją. Jednak wpierw prosimy o przedyskutowanie sprawy z administracją, to kluczowy punkt. Ponadto osoby, które zdecydują się na ten krok będą musiały obowiązkowo napisać historię na 500 słów.

Masz lekko ponad trzysta. ^^
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Neriel
Irrlicht
avatar

Liczba postów : 22
Join date : 29/11/2014

PisanieTemat: Re: Neriel    Pon Gru 01, 2014 11:56 am

Oki poprawione :)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ray
Książę Ważek
avatar

Liczba postów : 51
Join date : 28/11/2014

PisanieTemat: Re: Neriel    Pon Gru 01, 2014 7:11 pm

Jest trochę literówek, podobnie jak Alarula nadużywasz "i", ale wszystko się zgadza. Akcept! :3
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Neriel    

Powrót do góry Go down
 
Neriel
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Faylinn :: Postaciowo :: Karty Postaci :: Zaakceptowane karty.-
Skocz do:  
Partnerzy
 photo malutkibaner_zps9b32d18f.pngAXIS MUNDIHogwartDreamWild Land AAF SnM


Vampire KnightUniversity of dreams
Akademia SuperbohaterówKról LewLevicorpus